Hogy miért és mennyi idő alatt, természetesen nem közölték. Szándékos csúsztatás, ócska trükk, tudatos manipuláció.
Nos bruttó 14 millió 2006-tól, közel 1000 adás szerkesztésére, műsorvezetésére. Saját eszközök használatával, költségtérítések és cafetéria nélkül, minimálbérre bejelentve, melynek összege az évek során nem emelkedett. Tessék kiszámolni ebből a nettót, elosztani az eltelt évek számával, és ott az óriási éves jövedelem.
Persze talán az lesz a legjobb, ha összehasonlítjuk a más kerületek médiumaiban felvett jövedelmek összegével. (A tartalmi különbségeket egy más írásban elemezném.)
Először a Rogán Antal vezette V. kerület City Tv-jére gondoltam, tekintettel arra, hogy Erzsébetváros polgármestere Vattamány Zsolt előszeretettel vendégeskedett ebben a televízióban Kun Béla leszármazottjánál, Kun Miklósnál. Továbbá egy igen érdekes név azonosságra lettem figyelmes. Augusztusban az elszámolási papírjaimat egy Szabó Adrienn nevű hölgy aláírásával kaptam meg, akiről a helyi honlap sehol nem tesz említést, az illető pedig nem tüntette fel, milyen minőségében küldi nekem a levelet. De csak nem lehet valami lótifuti, ha már fontos iratokat biztak rá...Minő véletlen, hogy a City Tv egyik ügyvezetőjét is így hívják. Persze elég gyakori név ez.
Nos a Citytelevízióról júniusban a Népszabadság tesz említést:
A City TV lefedi az V. kerületet, ám működtetése másokéhoz képest kiugróan sokba, évi 120 millió forintjába kerül az önkormányzatnak. ..…ám tény, hogy a kurzusváltások kisebb-nagyobb mértékben ugyan, de nem kímélik a helyi médiumok vezetőit, akiket az új vezetés többnyire igyekszik rövid időn belül lecserélni – a helyi sajtóval egyik oldal sem bánik kesztyűs kézzel. Sok helyen maguk a polgármesterek követnek el hivatali hatalommal való viszszaélést, amikor bekérik a közpénzből fenntartott újság aktuális lapszámát jóváhagyásra.
Az V. kerület sajátosan oldotta meg a problémát Rogán Antal (Fidesz) polgármester 2006-os színre lépésével: híreiket a magánkiadású, kéthetente megjelenő Mai Belváros című újságban adja fel fizetett hirdetésként. A hivatalos tájékoztatás szerint ez jóval költséghatékonyabb forma, mások szerint viszont a városrész igencsak sok pénzt fi zet ezért, ráadásul egy Fidesz-közeli cégnek. A lapot az az Impress-Regio Lapkiadó Kft. adja ki, amelyet bő tíz éve a mai kormánypárt akkori helyi többsége hozott helyzetbe: megbízta az önkormányzat azóta megszüntetett lapja, a Belváros-Lipótváros megjelentetésével, s felruházta a kiadói jogokkal is. A jobboldali többség 2001-es elolvadása után kirobbant médiaháború elsodorta újságot az Impress akkor lényegében magánkiadásba „vette”, Mai Belváros címen. Különös, de a City TV-t üzemeltető önkormányzati kft. ügyvezetőjét, Szabó Adriennt a képviselő-testület pályázattal úgy választotta ki, hogy egyben ő a Mai Belváros főszerkesztője is.
És most nézzük meg a City Tv honlapján feltüntetet adatokat, hogy mennyit keres Szabó Adrienn, illetve a másik ügyvezető, mert ebben a televízióban 2 ügyvezető is van!
CITY TV KFT. VEZETŐINEK JAVADALMAZÁSA:
Puerné dr. Lenkei Mirtill
ügyvezető
Megbízási díj: bruttó Ft 390.000,-
Szabó Adrienn
ügyvezető
Megbízási díj: bruttó Ft 390.000,-
Az üvegzsebnél nincs feltüntetve, hogy a műsorvezetők, szerkesztők mennyi pénzt vesznek
fel. Illetve a Mai Belváros című lapért milyen díjazásban részesül Szabó Adrienn
Tehát maradjunk a közzétett adatoknál.
Kimondhatjuk, hogy Rogánék jól tartják ügyvezetőiket.
2006-tól számítva az ügyvezetők összesen több mint 50 millióhoz juthattak hozzá közpénzből.
Vattamány Zsolt Erzsébetváros polgármestere követi az V. kerületi példát:
Az ügyvezető Gutyán Róbert bruttó havi 510 ezer forintot vihet haza.
Németh Péter, az ETV főszerkesztőjeként és műsorvezetőjeként 7 év alatt bruttó 24 milliót keresett.
Amennyiben Gutyán legalább 7 évet eltölt ezen a helyen, és a fizetése nem emelkedik, akkor 7 év alatt 43 millió ütheti a markát.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése